Port morski we Władysławowie – to musisz zobaczyć

W niemal każdym turystycznym mieście znajdują się atrakcje, które koniecznie trzeba zobaczyć. W Krakowie jest to Wawel, w Zakopanem Krupówki, a we Władysławowie – port morski. Nie bez przyczyny mówi się, że wyjazd do tych miejsc bez zobaczenia głównej atrakcji „nie liczy się”. W końcu to charakterystyczne obiekty, które możemy zobaczyć tylko tam. Przyjrzyjmy się więc bliżej głównej atrakcji Władysławowa – portowi morskiemu.

Port morski Władysławowo kiedyś i dziś

Budowę portu morskiego we Władysławowie rozpoczęto wiosną 1936 roku, a otwarcie nastąpiło 3 maja 1938 roku. Powstał on z inicjatywy Ministra Przemysłu i Handlu. Dla upamiętnienia XVII-wiecznego fortu wojennego, nazwano go Władysławowo. W 1969 roku rozbudowano port, dodając halę przetwórstwa ryb, chłodnie, pomieszczenia socjalne i biurowe. W kolejnych latach wybudowano falochron północny oraz odnowiono pomosty. Od 1994 roku port jest także dostępny dla turystów. Port we Władysławowie jest jednym z najważniejszych, jeśli chodzi o ilość wyławianych ryb i obsługiwanych kutrów rybackich. Spełnia także funkcje rybackiej mariny, więc wszystkie przepływające tam kutry, statki i inne obiekty pływające, mogą się zaopatrzyć w paliwo, wodę oraz pożywienie, dokonać niezbędnych napraw i remontów, a załoga może skorzystać z pryszniców. W porcie we Władysławowie znajduje się także morskie przejście graniczne do portów skandynawskich, a także litewskich i łotewskich. W okresie letnim można wypłynąć z niego w rejs po Morzu Bałtyckim, specjalnie do tego przystosowanym, kutrem rybackim. Wielbiciele wędkarstwa mogą się wybrać na połów dorsza. Takie wyprawy organizowane są przez cały rok i dają możliwość spędzenia niezwykłych chwil.

Wybierając Władysławowo zdecydujemy się na wyjazd do pięknego miasta. Dostęp do morza, rozbudowana baza noclegowa, liczne atrakcje i piękne widoki – to tylko niektóre z zalet tego urokliwego miasta. By docenić w pełni jego atmosferę najlepiej zaplanować sobie kilku dniowy wyjazd, podczas którego poświęcimy pewną część czasu na aktywny wypoczynek i zwiedzanie najciekawszych miejsc, a część – na beztroskie leniuchowanie na plaży. Jeżeli chodzi o noclegi, to Władysławowo ma wiele do zaoferowania, a najbardziej wymagających podróżników na pewno zadowoli możliwość wynajęcia pokoju z widokiem na morze.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>