Górski zestaw obowiązkowy

Wiele osób wyrusza na górskie szlaki, nie zdając sobie sprawy z niebezpieczeństw, jakie mogą czyhać na życie i zdrowie. Postanowiliśmy podpowiedzieć Wam, co koniecznie musicie ze sobą mieć, gdy zamierzacie wybrać się w góry.

Zakładamy, że nasza wędrówka i zdobywanie szczytów będzie odbywało się w lecie. Zimą na górskie szlaki powinni wyruszać tylko doświadczeni piechurzy, którzy zdają sobie sprawę z zagrożenia lawinowego i którzy posiadają drogi, ale niezbędny sprzęt (raki, system lawinowy itp.).
Co więc powinniście zabrać ze sobą, a wcześniej jak przygotować się do wędrówki? Zacznijmy od podstaw. W góry należy przede wszystkim ubrać się wygodnie i wielowarstwowo, ze względu na zmienność podwody. Oczywiście, jeśli ktoś uważa, że mini spódniczka wpisuje się w kategorię wygodna nie będziemy z nim dyskutować. Jednak bezwzględnie każdy powinien mieć na sobie wygodne przynajmniej sportowe buty, najlepiej wyższe chroniące kostkę z grubą podeszwą. Szpilki na Giewont się nie nadają podobnie jak lubiane przez niektórych klapki.

Zawartość plecaka nie jest skomplikowana. Z pewnością przyda się co od deszczu, najlepiej duża peleryna. Podstawową rzeczą jest woda mineralna, która ugasi pragnienie i coś do jedzenia. Warto zabrać czekoladę, która doda nam sił. Ciepła kurtka także powinna się znaleźć w naszym plecaku. Jeśli macie miejsce warto zabrać koc termiczny, który przyda się nie tylko w sytuacji, gdy temperatura gwałtownie spadnie. Można go zawsze rozłożyć i wygodnie na nim odpocząć. Podstawowym elementem jest naładowany telefon, który może się przydać, by wezwać pomoc. Pamiętajcie, by wszystkie śmieci zbierać i nosić ze sobą, a wyrzucać w wyznaczonych miejscach. Nie chcecie przecież na swojej drodze spotkać niedźwiedzia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>